Susisiekite su mumis: (8 5) 276 93 36.
8 605 86 228
Kalvarijų g. 103-32, Vilnius , Rodyti žemėlapyje
Apie mus

Chirurgija

Odontologinio chirurginio gydymo prireikia tuomet, kai periodonto ligos būna smarkiai pažengusios ir įprasto konservatyvaus gydymo neužtenka.

Veido žandikaulio chirurgai konsultuoja ir gydo žandikaulių kaulo ir antkaulio uždegimą, minkštųjų audinių uždegimą (atskiri pūliniai, limfadenitai ir t.t.) seilių liaukų uždegimą, burnos organų cistas, granuliomas, žandikaulių traumas, smilkinio apatinio žandikaulio sąnario patologijas.

Žandikaulio kaulo ir antkaulio uždegimas gali išsivystyti kaip komplikacija dėl viršūninio ar kraštinio audinio, esančio aplink dantį, patologijos, po danties traukimo, supūliavus šakniai ar odontologinei cistai. Dėl mikroorganizmų prasideda uždegimas, kuris pasireiškia galvos skausmais, temperatūros pakilimu, skausmu ligą sukėlusio danties srityje. Taip pat gali atsirasti veido deformacija, minkštųjų audinių patinimas.

Atsiradus šiems simptomams yra būtina gydytojo chirurgo odontologo konsultacija ir gydymas.

„Šatrijos klinikos“ specialistai apžiūrėję pacientą galės paskirti tik medikamentinį gydymą arba medikamentinį gydymą kartu suchirurginėm procedūrom.

Veido, žandikaulio, kaklo sričių minkštųjų audinių uždegimai sudaro daugiau nei pusę visų uždegiminių ligų. Ypač svarbu tai, kad jie vystosi itin sparčiai, todėl gali sukelti didelį pavojų žmogaus gyvybei.

Minkštųjų audinių uždegimas dažnai būna pūlingas. Pūlinio centre būna susikaupę suirę audiniai.

Pūlinius sukelia dantų uždegimas, trauma, taip pat kartais jie atsiranda po dantų gydymo ar šalinimo kaip komplikacija. Pūlinio vystymuisi turi įtakos ir žmogaus imuninė sistema, bakterijų virulentiškumas, sirgimas cukriniu diabetu, rūkymas, alkoholio vartojimas.

Uždegimas pasireiškia paraudimu, patinimu, skausmu, karščiavimu, sutrikusia dantų funkcija. Gali atsirasti organizmo intoksikacija: atsiranda silpnumas, išblyškusi oda, pasunkėjęs kvėpavimas, stipriai skauda galvą, apima vangumas.

Žandikaulių cistos gali susiformuoti dėl dantų šaknų infekcijos. Kartais formuojasi ir dėl dantų plokštelės ar epitelio liekanų. Dažniausiai susiduriama su dantų šaknų cista, kurios priežastis gali būti negyva pulpa (dar kitaip – danties nervas), negydytos ar blogai gydytos dantų šaknys. Cistai formuojantis dažniausiai nieko nejaučiama. Užaugus cistai galima toje vietoje liečiant jausti kaulo „pakilimą“, pastebėti mažą skylutę, per kurią skiriasi pūlingas eksudatas. Cistos gydomos tik chirurgiškai (t.y. jas šalinant operaciniu būdu). Būtina šalinti ir priežastį: gydyti dantų šaknų kanalus, šalinti stipriai suirusias šaknis.

Chrurgija yra labai plati ir daug ligų gydanti sritis. Kartais chirurgams tenka atlikti ir tokias plastines, rekonstrukcines procedūras, kaip lūpos, liežuvio pasaitėlio, prieangio plastika, kaulo, minkštųjų audinių rekonstrukcija.

Lūpos, liežuvio pasaitėlių plastika labai dažnai atliekama vaikams. Pasaitai turi įtakos kalbos, žandikaulio formavimuisi, dantų padėčiai. Vėlesniame amžiuje, jei laiku buvo neatlikta plastika, gali prasidėti kaulo tirpimas, dantenų nykimas, apsinuoginti dantų kakleliai.

Registracija Internetu

Jau galite registruotis ir internetu. Atidžiai užpildykite visus formos laukus ir mes susisieksime su Jumis per 1 darbo dieną.

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 20:00
Antradienis 8:00 20:00
Trečiadienis 8:00 20:00
Ketvirtadienis 8:00 20:00
Penktadienis 8:00 20:00
Šeštadienis 8:00 14:00
Sekmadienis Nedirbame

Mūsų adresas:

Kalvarijų g. 103-32.
LT-08219, Vilnius
Tel. 8 5 2769336
Mob. 8 605 86228