Sulaukėme nemenko dėmesio po straipsnio Ar žinojote, kad sloga kenkia grožiui? apie slogos įtaką sukandimui ir veido bruožams. Pasirodo, daugeliui skaitytojų tai buvo naujiena, kas paskatino labiau domėtis priežastimis, kaip formuojasi mūsų veido bruožai. O aš skubu dalintis mūsų pačių taikomais 3 efektyviais metodais jai gydyti.
1. Pats pačiausias – praplovimai sūriu vandeniu. Procedūra yra kilusi iš ajurvedos, vadinasi “neti”. Rekomenduojama plauti nosį kasryt kiekvieną dieną, nes, pasak ajurvedos, ilgainiui išplauna toksinus, susikaupusius galvoje (o dauguma organizmo valymo būdų šalina toksinus nuo kaklo žemyn). Taip pat nosis gerai mechaniškai išplaunama, sudrėkinama gleivinė.
Dėmesio – tai ne lašiukai, ne jūros vandens purškikliai – o nemažas kiekis sūraus šilto vandens, kurį pasilenkę virš kriauklės pilam į vieną šnervę, jis apibėga visą ratuką nosies viduje, užgriebdamas ir sinusų įeigas, ir išliurla pro kitą šnervę, išplaudamas visus viduj krebždančius krokodilus. Veiksmo metu kvėpuojam per burną. Procedūra skamba baisiai, bet iš tiesų jausmas gan malonus, toks švarinantis. Labai svarbu atitaikyti tinkamą vandens sūrumą – tirpalas turi būti izotoninis. Jei bus per mažai ar per daug druskos – arba labai grauš, arba bus toks jausmas, kai neriant į baseiną į nosį pribėga vandens. Tai jei planuojat iš akies atitaikyti sūrumą – geriau net nebandykite, nes paskui niekad nebenorėsit tokios procedūros. Galima iš vaistinės nusipirkti izotoninį 0,9% NaCl tirpalą (lašelinę), jį pašildyti ir pilti. Arba atsiskaičiuoti druskos tiek, kad pagal norimą vandens kiekį druskos būtų 0,9%. Esu girdėjus, kad “Vytauto” mineralinis vanduo irgi sėkmingai naudojamas tokiam reikalui.
Iš kokio indo pilti – irgi svarbu. Turi būti pakankams kiekis – man atrodo patogiausia ~0,5l; turi pavykti įpilti vandens į šnervę tuo pačiu neužsiverčiant visko sau ant veido. Aš turiu tokį ąsotėlį – nesu radus šitam reikalui nieko geresnio: naudotis labai paprasta: iki žymės pripili šilto vandens, dedi kaušelį druskos, tuo pačiu kaušeliu išmaišai ir pili. Viens du ir padaryta. Vilniuje randu panašių indukų visokiose sveiko maisto arba jogos reikmenų parduotuvėlėse, bet dažnai jie būna gan mažo tūrio, be druskos šaukštuko, arba dūžtantys – žodžiu tas mano nurodytas tikrai labai apgalvotas. Galite prie prekės aprašymo esančiuose atsiliepimuose pasiskaityti žmonių patirtį – kaip jie šitokiais praplovimais išsigydė n metų bekamuojančius sinusitus ir pan.
Sloguojant plauti 4-5 kartus per dieną, arba net dar dažniau – kad visą dieną išeitų prakvėpuoti per nosį. Tinkama ir vaikams – aišku jei pavyksta susitarti. Bandyti galima jau ir kokių 3 metukų, na o šešiamečiai ir patys tikrai sugebės prasiplauti.
2. Praplovimai sūriu vandeniu + aromaterapija. Laikui bėgant receptūra tobulėja – dabar dar į druską lašinu eterinių aliejų: į aštuonis arbatinius šaukštelius druskos įmaišau 10 lašų rozmarino ir 6 lašus arbatmedžio eterinių aliejų, arba apie 6 lašiukus miros eterinio aliejaus (mira gerai ištraukia pūlius).
Tą druską mažam sandariam indelyje laikau vonioje prie nosies ąsotėlio ir naudoju taip pat kaip aprašyta prieš tai. Tikrai negraužia, kvapas neaitrus. Plaunant su rozmarinu ir arbatmedžiu – kvapas nepiktas, truputį jūrinis. Su mira – irgi nesmarkus, toks truputį bažnytinis. Abu variantai su eteriniais aliejais labai efektingai gydo slogą. Plauti 4-5 kartus per dieną, arba, sakyčiau net ir dažniau, tikslas – vėlgi kvėpuoti per nosį. Papildomai galima grynu levandų eteriniu aliejum tepti sinusų ir limfmazgių srityse, panosėje. Mažiukams vaikams siūlyčiau mažinti eterinių aliejų kiekį, arba pakeisti keliais lašiukais levandos. Vyresniems puikiai tinka ir tokie patys kiekiai kaip suaugusiems.
3. Paleistuvės sultys: yra tokia gėlė, paleistuve vadinama. Lietuvoje dažniausiai randama laiptinėse arba turguose pas bobutes. Kodėl paleistuvė? O todėl, kad ant mėsingų lapų pakraščių augina daug “vaikučių” ir išbarsto juos bet kur aplink – ant palangės, net į gretimus vazonus. Tai štai šios gėlės mėsingų lapų sultys sukelia smarkų čiaudulį. Todėl labai tinkama tiems piliečiams, kurie negali/nemoka/nenori žmoniškai išsipūsti nosies. Taip pat turi ir sutraukiantį ir antibakterinį poveikį. Naudojama ir visai mažiukams vaikams, tik tuomet perpus praskiedžiama neutraliu aliejumi, kad negraužtų (pvz.sezamų ar alyvų). Nors negraužia ir grynos sultys – bandžiau gryną ir pati, ir mano vaikai – tai nusprendėme, kad skiesti neverta.
Technika paprasta: nusilaužiam dalį apatinio lapo, nuplaunam, ir su česnako spaustuku į šaukštelį ar mažą indelį išspaudžiam žalių sulčių. Užvertus galvą šaukšteliu arba pipete į kiekvieną šnervę įlašinam po kelis lašiukus sulčių. Ir tada skaičiuojam kas daugiau sučiaudės. Poveikis kiekvienam skirtingas – lašinant to paties spaudimo sultis dviems vaikams – vienas gali sučiaudėti tik 2-3 kartus, kitas – virš 20 kartų. Kartais abu čiaudo vienodai. Labai linksmas gydymo būdas!
Drakonas: tai ne receptas, o tiesiog patarimas: kai maži vaikai nemoka išsipūsti nosies – ir prašomi pučia orą pro burną – sunku būna išaiškinti kaip pūsti per nosį. Man labai gerai suveikė metodas “pūsk kaip drakonas pučia iš šnervių ugnį!”
Dar vienas patarimas, kuris suveikė stebuklingai. Kordicepsas: su šiuo papildu reikalų turėjom tik kartą, ir suveikė tiesiog stebuklingai, todėl negaliu nepasidalinti. Istorija tokia: turėjome savaitei išvažiuoti, vaikus palikę močiutei. Sūnui jau kelios dienos buvo kažkokia įdomi sloga – be išskyrų, bet absoliučiai užblokuojanti oro praėjimą. Purškiami vaistai nepadėjo nė 5 minutėms, ir 2 dienos prieš išvažiuojant sūnus pradėjo skųstis ausies maudimu, ir aš jau numačiau, kad čia kvepia ausų uždegimu ir mūsų kelionės atšaukimu. Todėl skubiai keliavom pas šeimos gydytoją, gavom receptinių sutraukiančių gleivinę vaistų – nulis efekto. Bandėm dar kažkuriuos iš stipriųjų – vėl visiškai nieko. Kelionė jau rytoj. Tada pasikonsultavom su gyd.Vytautu Bikneriu – šis nuostabus išmintingas gydytojas, turintis milžinišką žinių bagažą ir didžiulę LOR patirtį, rekomendavo lašinti kordicepsą, ir buvo tikras kad tai padės. Aš truputį skeptiškai žiūrėjau į tą rytietišką skystį, bet rytojaus dieną mes jau buvom savo kelionėje, o vaikas ne tik prakvėpavo, bet ir ausies nebemaudė, o po kokių 3 dienų ir visai išsveiko. Pasirodo veikia, ir dar kaip!
Sakoma, kad gydoma sloga praeina per 7 dienas, negydoma – per savaitę. Bandykite ir atraskite jums geriausius būdus. Bet kad ir kaip ten būtų – nosis mums duota ne dėl grožio – pasistenkim išlaikyti kvėpavimą tokį, koks jis ir turi būti – per nosį!