Šiuolaikinis dantų protezavimas skirtas atkurti ne tik trūkstamus pavienius ar visus dantis, prarastas sąkandžio ir kramtymo funkcijas, bet ir estetišką, gražią šypseną. Žmogui sugrąžinama galimybė patogiai gyventi negalvojant apie savo dantis
Pirmiausia konsultacijos metu sudaromas visapusiškas ir individualiai paciento situacijai pritaikytas gydymo planas. Jame išsamiai aptariama paciento dantų būklė, įvairūs dantų atkūrimo būdai, įvertinama gydymo trukmė bei atskiri etapai. Prireikus atliekami rentgenologiniai, kompiuteriniai ar kiti būtini tyrimai. Šitaip parenkamas tinkamiausias dantų protezavimo būdas.
Pagrindiniai dantų protezų tipai
Išimamieji pilni
tai dantų protezai, skirti pacientams, netekusiems visų dantų, esančių apatiniame ir (ar) viršutiniame dantų lanke. Jei išimamieji dantų protezai fiksuojami ant kelių implantų, tai labai pagerina jų laikymąsi.
Neišimamieji (fiksuotieji)
tai dantų protezai (vainikėliai, daliniai vainikėliai, laminatai, tiltai ant dantų arba implantų), cementuojami arba prisukami prie likusių dantų burnoje arba dantų implantų, jų pacientas pats išsiimti negali. Šių dantų protezų tikslas – kad pacientas jaustųsi taip, kaip su savais dantimis.
Norėdami užtikrinti gydymo implantais bei dantų protezavimo ilgaamžiškumą, pacientams akcentuojame burnos higienos svarbą bei kviečiame reguliariai lankytis pas burnos higienistą.
Apsauginė plokštelė ant dantų (kapa)
Pabaigę galutinį dantų protezavimą keramikos protezais, naktimis rekomenduojame nešioti apsauginę plokštelę (kapą) keramikos skilimų prevencijai.
Išsamesnę informaciją ir atsakymus į rūpimus klausimus apie dantų protezavimą pacientai išgirsta konsultacijos ir gydymo plano pristatymo metu. Būtina suprasti, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir dantų protezavimo būdas parenkamas kiekvienam klientui atskirai.